Fizjoterapeutka, Koordynator filii

Mgr Elżbieta Romańczuk

Centra kompetencji
W pracy z pacjentem wykorzystuje zarówno wiedzę akademicką, jak i współczesne metody rehabilitacji. Za kluczowe w terapii uważa ocenę funkcjonalną pacjenta i określenie źródła problemu, rodzaju dysfunkcji w odniesieniu do jego potrzeb w życiu codziennym.
Szczególnie satysfakcjonuje ją praca z pacjentem z problemem o podłożu neurologicznym. Ma także szerokie doświadczenie w fizjoterapii ortopedycznej. Usprawnia osoby po zabiegach operacyjnych, kontuzjach, udarze mózgu, dotknięte przewlekłymi schorzeniami, cierpiące na dolegliwości bólowe układu ruchu. Każdego pacjenta traktuje indywidualnie i dostosowuje cele terapii do jego potrzeb. Z niektórymi pracuje nad redukcją bólu podczas treningów sportowych, a z innymi nad możliwością bezproblemowego podniesienia szklanki herbaty i napicia się z niej. Wszystko zależy od celów, jakie ustala z pacjentem. Zdaniem Elżbiety, cele prowadzonej terapii muszą mieć odniesienie do codziennych potrzeb pacjenta.
Praca fizjoterapeutki jest jej pasją.

Certyfikaty

Terapia Manualna wg koncepcji Maitland-certyfikat
PNF- certyfikat
Kinesio Taping – certyfikat
Metoda Mc Kenzie – uczestnictwo w kursie
Uczestnictwo w kursach, warsztatach i konferencjach z zakresu fizjoterapii.

Prywatnie
Z aktywności rekreacyjnych najczęściej wybiera wędrówki górskie i pływanie. Aktywność sportowa jest dla niej ważną częścią czasu spędzanego z rodziną.

Szybki kontakt!
+
Wyślij!