Masaże – lecznicze, relaksacyjne, twarzy

Masaż jest jedną z najstarszych metod leczenia. Polega na oddziaływaniu dotykiem na tkankę, co z kolej wywiera pośredni i bezpośredni wpływ na organizm.  Działanie miejscowe masażu przejawia się w znacznym przemieszczaniu krwi, limfy i płynu międzykomórkowego. W masowanych tkankach zwiększa się przepływ krwi, co poprawia odżywienie tkanek, odpływ limfy, co  likwiduje obrzęki. Rozszerzenie naczyń powoduje zmniejszenie oporu obwodowego i obniżenie ciśnienia tętniczego. Szybsze wchłanianie wysięków poprawia sprężystość tkanek. Rozluźnia się podskórna tkanka łączna, zmiękczone zostają blizny i zrosty. Poprawiając ukrwienie tkanek i zmniejszając napięcie mięśni masaż działa przeciwbólowo.
Obok leczniczego działania masażu istotny jest kosmetyczna rola tego oddziaływania. Szczególnie doceniana przy zabiegach twarzy. Skóra jest mechaniczną granicą ciała, w czasie zabiegu masażu następuje usunięcie złuszczonych komórek naskórka, odsłonięcie ujść gruczołów potowych i łojowych oraz pobudzenie ich oczyszczających funkcji. Poprawia się sprężystość skóry, dochodzi do przebudowy włókien kolagenowych i zmiany składu komórek, spłycane są zmarszczki.
Współczesny człowiek, żyjący w dużym tempie, jest narażony na ogromny stres, który wpływa na zakłócenie równowagi między zdrowiem fizycznym i psychicznym. Zadaniem profesjonalnego masażu relaksacyjnego jest przywracanie tej homeostazy, dlatego jest on integralnym składnikiem odnowy biologicznej.
Masaż to najbardziej popularny i ulubiony przez pacjentów filar fizjoterapii. Podaruj sobie odrobinę luksusu i dobierz odpowiedni dla siebie rodzaj masażu!

Szybki kontakt!
+
Wyślij!